سقف نورگیر مراکز تجاری، کارخانجات و گلخانه

مجتمع‌های تجاری از جمله مراکزی هستند که روزانه افراد زیادی به آن‌جا تردد می‌کنند. به همین دلیل لازم است که نیازهای مشتریان در این مراکز به خوبی پوشش داده شود. به عنوان مثال وجود نور خوب در این مراکز، از آن دست مسائلی است که به عنوان یک فاکتور مثبت می‌توان به آن اشاره کرد. چرا که عدم توجه به این امر موجب استفاده‌ی بیشتر از برق می‌شود و به همین دلیل هزینه‌های زیادی را روی دست صاحبان کسب‌وکارها می‌گذارد. علاوه بر این، ساختمان کارخانجات نیز باید به گونه‌ای ساخته شوند که با کم‌ترین میزان مصرف برق بتوان روشنایی مطلوبی را به دست آورد. در همین راستا، پوشش سقف نورگیر می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

به طور کلی، استفاده از نور طبیعی مسئله‌ای است که اکنون در معماری امری مهم به حساب می‌آید. معماران و طراحان دکوراسیون می‌کوشند نقشه‌های خود را به گونه‌ای طراحی کنند که بتوان از نور طبیعی خورشید به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. این مسئله علاوه بر حفظ ذخایر انرژی و صرفه‌جویی در مصرف آن‌ها، به لحاظ اقتصادی هم امری مقرون‌به‌صرفه محسوب می‌شود.

مزایای پوشش سقف نورگیر مراکز تجاری

شرکت پوشش پاسیو به منظور فراهم آوردن نیازهای صاحبان مراکز تجاری و کارخانجات، پوشش سقف نورگیر مراکز تجاری را اجرا می‌کند. نورگیرها معمولا در بخش میانی و هسته مرکزی ساختمان گنجانده می‌شوند. به این ترتیب می‌توان بهترین استفاده را از نور طبیعی روز داشت.

نورگیر مراکز تجاری

از جمله مزایایی که موجب استفاده از پوشش سقف نورگیر مراکز تجاری ، اداری و کارخانجات می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اجرای سریع این سازه و نصب آن
  • انتقال نور طبیعی روز به داخل ساختمان یا کارخانه و عدم نیاز به استفاده‌ی بی‌اندازه از انرژی برق
  • آب‌بندی کامل با دوام و ماندگاری بالا
  • غیرقابل اشتعال بودن
  • برخورداری از معماری زیبا و متناسب با سبک‌های مختلف
  • بهره‌مندی از تنوع رنگ بی‌نظیر و جذاب
  • مقاومت در برابر اشعه‌ی UV

اما نباید یک نکته‌ی مهم را در این میان از یاد برد. با نصب این پوشش‌ها به عنوان نورگیر مراکز تجاری ، می‌توان از مساحت زیرین آن به نحوی مطلوب استفاده کرد. این امر نیز ویژگی مهم دیگری است که برای صاحبان کسب‌وکارها و کارخانجات بسیار حائزاهمیت است.