آلاچیق

آلاچیق اکنون یکی از عناصر جذاب در دکوراسیون داخلی و هم‌چنین فضای باز به شمار می رود. البته علاوه بر نقش موثری که این چترها در دکوراسیون دارند، قابلیت‌های مهمی نیز دارند. مثلا از این چترها به منظور حفاظت در برابر اشعه‌ی خورشید استفاده می‌شود. این سایه‌بان‌های فلزی ممکن است پوشش رنگ اپوکسی استخری داشته باشند. هم‌چنین می‌توان آن‌ها‌ را با پارچه‌های ضد UV تولید و عرضه کرد. به این ترتیب ‌دیگر هیچ نگرانی بابت اشعه‌های مضر خورشید وجود نخواهد داشت و می‌توان با خیال آسوده در فضای باز استراحت کرد. در ادامه می‌توانید دو مدل از آلاچیق‌های موجود را مشاهده کنید.

مدل ورق اکرولیک یا پلی‌کربنات

در این نوع از آلاچیق، اسکلت سازه از جنس پروفیل آهن ساخته شده است. از نام این مدل می‌توان دریافت که چتر این آلاچیق‌ از ورق اکرولیک یا پلی‌کربنات تهیه می‌شود. از جمله ویژگی‌هایی که می‌توان برای این مدل نام برد، عدم محدودیت در ابعاد آن است. به این ترتیب مشتریان می‌توانند با هر ابعادی ین نوع از آلاچیق را سفارش دهند.

مدل پارچه‌ای

اسکلت سازه در این مدل از آلاچیق‌ها، از جنس لوله‌های گالوانیزه است. پوشش رنگ‌های مورد استفاده در اسکلت آلاچیق، استاتیک بوده و قسمت سایه‌بان آن نیز از پارچه‌های ضد آب تولید شده است. البته که این پارچه‌ها خاصیت مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش را نیز دارند.

در خصوص ویژگی‌های این مدل می‌توان به یک قابلیت مهم اشاره کرد. از آن‌جا که آلاچیق‌های پارچه‌ای قابلیت باز و بسته‌شدن دارند می‌توان در مواقع عدم استفاده، آن‌ها را جمع کرد و در جایی دیگر قرار داد. به این ترتیب افرادی که با مشکل کمبود فضا مواجه هستند می‌توانند با خیال آسوده از این مدل استفاده کنند.

نکته‌ی دیگر آن‌که می‌توان زاویه‌ی این آلاچیق‌ها را نیز تغییر داد. به این ترتیب که در قسمت اتصال سایه‌بان به اسکلت آلاچیق، میله‌ها به صورتی قرار داده شده‌اند که امکان تنظیم زاویه‌ی دلخواه وجود دارد.

هم‌چنین لازم به ذکر است که می‌توان این مدل‌ها را در قطرهایی از ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ میلی‌متر سفارش داد. بنابراین با توجه به فضای در دسترس و با در نظر گرفتن نیاز خود، می‌توانید مناسب‌ترین ابعاد آلاچیق پارچه‌ای را خریداری کنید.