پوشش سقف کاذب

اکنون زیبایی و توجه به جزئیات در ساختمان‌ها و منازل نقش پررنگ‌تری را در قیاس با گذشته ایفا می‌کند. هر کس به شیوه‌ای سعی دارد محیط زندگی خود را به زیباترین شکل ممکن بیاراید. درست است که چیدمان وسایل و لوازم به‌کاررفته در منزل بسیار مهم است؛ اما در یک خانه، پیش از آن‌که وسایل و دکوراسیون به چشم آیند، این سقف‌ها و دیوارها هستند که خودنمایی می‌کنند. اگر سقف و دیوارها به شکلی مناسب ساخته نشده‌ باشند، جلوه‌ی نامناسبی خواهند داشت. یکی از محصولاتی که می‌تواند در بهبود ظاهر سقف کمک کند، پوشش سقف کاذب نام دارد.

این پوشش را می‌توان بر روی سقف اصلی اجرا کرد. این پوشش علاوه بر زیبایی ظاهری که می‌تواند به سقف ببخشد، قابلیت دیگری نیز دارد. به کمک پوشش سقف کاذب می‌توان تاسیسات و سیم‌کشی‌ها را پوشاند و آن‌ها را مخفی کرد. سقف کاذب را می‌توان به عنوان سقف ثانویه در نظر گرفت. برای نصب این سقف، لازم است که ابتدا سقف اصلی به صورت کامل ساخته شود و سپس این سقف بر روی آن نصب شود.

لازم است بدانید که در ساخت این سقف‌ها از مصالح بسیار سبک استفاده می‌شود. نصب سقف‌کاذب از طریق اتصال فریم آن به دیوارهای کناری انجام می‌شود. در ساخت این سقف‌ها از مصالح و موادی مانند PVC، طلق، آلومینیوم، صفحات فلزی و کناف استفاده می‌شود.

ویژگی‌های سقف کاذب

کارکرد مهم سقف کاذب، پوشاندن عیوب سقف اصلی است. اما جالب است که علاوه بر ویژگی‌هایی که به آن اشاره شد، این سقف‌ها می‌توانند در نقش عایق نیز ظاهر شوند. به این ترتیب به کمک این سازه، می‌توان سقف را در برابر صدا و حرارت عایق‌بندی کرد.

به علاوه اگر به اجرای نورپردازی دکوراتیو علاقمند باشید، می‌توانید این کار را به کمک سقف کاذب به شکلی بسیار زیبا انجام دهید. پوشاندن سیم‌های تاسیسات به‌کاررفته در سقف نیز از جمله موارد دیگری است که به کمک سقف کاذب قابل انجام است.

نکته‌ی بسیار مهمی که در این پوشش وجود دارد و موجب شده است که افراد زیادی به استفاده از آن روی آورند، تنوع طرح‌های این سقف‌هاست. چرا که می‌توان با طرح‌های منحصربه‌فرد و ويژه، نمایی کاملا متفاوت و جذاب به خانه‌ها بخشید. همین تنوع موجب می‌شود که افراد سخت‌پسند نیز بتوانند محصول موردنظر خود را انتخاب کنند.