شنا از جمله ورزش‌هایی است که تقریبا همه به آن علاقه دارند. بیشتر افراد دوست دارند استخر شخصی داشته باشند تا با خیالی آسوده هر زمان که خواستند تنی به آب بزنند و به آرامش برسند. از بیرون که به قضیه نگاه می‌کنیم، مسئله‌ای بسیار جذاب به نظر می‌رسد. اما نگهداری استخر کار آسانی نیست و نیازمند تجهیزات مخصوص و هم‌چنین رسیدگی است. یکی از این تجهیزات، پوشش ریلی استخر است که افراد می‌توانند با نصب آن بسیاری از مشکلات را حل کنند.

اما انتخاب پوشش سقف استخر نیز نیازمند کسب دانش و اطلاعاتی در این زمینه است. چرا که این پوشش‌ها مدل‌ها و انواع مختلفی دارند. پوشش ریلی سقف استخر یکی از بهترین گزینه‌هایی است که پیش پای صاحبان استخر قرار دارد. پوشش پاسیو با در نظر گرفتن این مسئله و توجه به نیازهای کاربران مختلف، انواع پوشش سقف استخر را در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی تولید می‌کند. با ذکر این مقدمه بد نیست نگاهی به یکی از مهم‌ترین انواع پوشش سقف استخر داشته باشیم و با مزایای آن آشنا شویم.

پوشش ریلی استخر چیست؟

نگهداری از استخر به دلیل شرایط محیطی مختلف و عواملی نظیر باد و باران، گردوخاک، گرما و سرما و مواردی از این دست کار دشواری است. برای جلوگیری از کثیف شدن استخر و ورود آلودگی‌ها به داخل آن، لازم است که از پوشش استخر استفاده شود. برخی از پوشش‌ها متحرک هستند و برخی ثابت. پوشش ریلی استخر در دسته‌ی پوشش‌های متحرکی قرار می‌گیرد که کار جابجایی و نظافت را آسان می‌کنند.

ممکن است زمانی دل‌تان یک استخر روباز بخواهد و در شرایطی دیگر به دنبال استخر سرپوشیده باشید. پوشش ریلی استخر این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید به هر دو خواسته در زمانی کوتاه دست پیدا کنید. این سازه بر روی چرخ های ریلی‌شکلی سوار می‌شود که امکان جابجایی را به آسانی فراهم می‌کنند.

در ساخت پوشش ریلی استخر معمولا از ورق‌های پلی کربنات استفاده می‌شود. البته ورق های پلی کربنات تخت و دوجداره نیز در این سازه‌ها کاربرد دارند. به طور کلی پوشش سقف متحرک استخر می‌تواند به صورت دستی جابجا شود یا این که به کمک یک موتور الکتریکی کار کند. واضح است که قیمت و البته مزایای این دو مدل با هم متفاوت است. این پوشش ضمن آن که استحکام و دوام را برای استخر شما به ارمغان می‌آورد، موجب تغییری چشم‌گیر در محیط زندگی شما نیز خواهد شد.

پوشش ریلی استخر؛ راه‌کاری مناسب برای تبدیل استخرهای روباز به سرپوشیده

چرا باید از پوشش متحرک سقف استخر استفاده کرد؟

اما سوالی که پیش می‌آید این است که چرا باید از این پوشش برای سقف یا دیواره‌های استخر استفاده کرد. زمانی که دل‌تان می‌خواهد در استخر شخصی خودتان شنا کنید و به ورزش بپردازید، بیش از همه‌چیز به امنیت و آرامش نیاز دارید. این امنیت را می‌توان به کمک پوشش سقف استخر فراهم کرد. به این ترتیب می‌توانید در فضایی که از دیدرس خانه‌های مجاور پنهان است به راحتی شنا کنید و دغدغه‌ی خاطر نداشته باشید.

نکته‌ی مهم در استفاده از پوشش ریلی استخر آن است که دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد. یعنی در تابستان و فصول گرم سال می‌توانید پوشش را کنار بزنید و از استخر خود به صورت روباز استفاده کنید. در زمستان هم می‌توانید به کمک این پوشش، محیط داخل استخر را گرم نگه دارید و از نفوذ هوای سرد و برف و باران به داخل آن جلوگیری کنید. این پوشش‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در برابر دماهای پایین یا بالا مقاوم هستند.

به علاوه با وجود پوشش استخر، دیگر کمتر دغدغه‌ی نظافت آب و محیط را خواهید داشت. چرا که ریزش برگ، گرد و غبار و بارش باد و باران، موجب آلودگی و کثیف شدن آب استخرهای روباز می‌شود. همین چند دلیل آن‌قدر مهم هستند که افراد را برای خرید این سازه ترغیب کنند.

مزایای پوشش ریلی استخر چیست؟

با توجه به آن‌چه تاکنون بیان شد می‌توان به خوبی دریافت که نصب و استفاده از پوشش سقف استخر چه مزایایی را به همراه دارد. با این همه بد نیست به صورت دسته‌بندی شده چند مورد از مهم‌ترین مزایای آن را با هم مرور کنیم:

  • استفاده از پوشش ریلی استخر باعث می‌شود که بتوان از این سازه به صورت دومنظوره استفاده کرد. یعنی با کمک این پوشش می‌توان استخر را هم به صورت روباز و هم روبسته استفاده کرد.
  • صرفه‌جویی اقتصادی مزیت دیگری است که می‌تواند افراد را مجاب کند تا به سراغ پوشش سقف استخر بروند. به کمک این پوشش دیگر آلودگی‌های کمتری وارد آب استخر می‌شوند. همین مسئله موجب می‌شود هزینه‌ها کمتر شود و شما نیازی به تعویض مداوم آب و هم‌چنین نظافت استخر نداشته باشید.
  • مسئله‌ی بسیار مهم دیگر آن است که ممکن است شما یک استخر روباز داشته باشید که تاکنون نتوانسته‌اید از آن استفاده کنید. چرا که ساختمان‌های مجاور به فضای استخرتان اشراف دارند. اما به کمک پوشش ریلی استخر می‌توان این اشراف را از بین برد و با خیالی آسوده از شنا کردن لذت برد.
  • پوشش ریلی استخر به لحاظ ظاهری نیز می‌تواند موجب زیبایی بیشتر فضای استخر شود. اگر به دنبال یک تغییر جذاب و چشم‌گیر هستید بد نیست پوشش سقف استخر را هم امتحان کنید. می‌توانید بر اساس نیاز و سلیقه‌ی خود رنگ دل‌خواه‌تان را انتخاب کنید.
  • و اما به عنوان آخرین مزیت، باید به این مسئله توجه کنید که اشعه‌ی UV می‌تواند به پوست ما آسیب‌هایی جدی وارد کند. به کمک پوشش سقف استخر می‌توان به میزان زیادی از تابش و نفوذ این اشعه جلوگیری کرد. البته نباید فراموش کنید که در انتخاب پوشش استخر بهتر است به سراغ مدل‌هایی بروید که لایه‌ای ضد اشعه‌ی ماورای بنفش دارند. اگر در انتخاب خود سردرگم هستید، پوشش پاسیو می‌تواند به شما کمک کند.

در انتخاب پوشش ریلی استخر به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اگر مشغول خواندن این بخش از مطلب هستید، احتمالا دیگر تصمیم‌تان را گرفته‌اید و می‌خواهید خرید خود را انجام دهید. منتهی به یک راهنما نیاز دارید تا بتوانید محصول بهتری را انتخاب کنید. با هم چند فاکتور مهمی را که می‌توانند در انتخاب پوشش سقف استخر موثر باشند بررسی می‌کنیم:

  • مقاومت در برابر شرایط جوی: زمانی که می‌خواهید پوشش سقف استخری مناسب محیط خود خریداری کنید باید به استحکام آن در برابر شرایط جوی و محیطی توجه کنید. ممکن است در محل زندگی شما وزش طوفان‌های شدید امری مرسوم باشد. پس باید مقاومت پوشش ریلی استخر را مدنظر قرار دهید. این مسئله به دوام و عمر بیشتر پوشش کمک می‌کند.
  • مقاومت در برابر شکستگی: برخی از این سازه‌ها به دلیل استفاده از مواد نامرغوب با برخورد کوچک‌ترین ضربات آسیب می‌بینند. هم‌چنین ممکن است ریل‌ها نیز به مرور زمان دچار مشکل شوند. پس اگر می‌خواهید خیال خودتان را راحت کنید، بهتر است به سراغ شرکت‌های معتبر بروید.
  • هزینه: یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند در انتخاب یک محصول دخیل باشد، میزان بودجه‌ای است که برای آن در نظر گرفته می‌شود.
  • سایر معیارها: نظیر ظاهر، طراحی، رنگ، قابلیت نصب آسان، نظافت آسان، ایمنی و …

مزایا و معیارهای خرید پوشش سقف استخر بسیار بیشتر از آن‌چیزی است که در این مطلب به آن اشاره شد. ما تنها از نکات مهمی صحبت کردیم که می‌تواند ابهامات شما را در این زمینه برطرف کند. اطلاعات بیشتر را می‌توانید از طریق تماس با تیم پوشش پاسیو دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.