قوانین پوشش سقف حیاط خلوت و پاسیو

در اینجا در خدمت شما هستیم تا در ارتباط با سقف حیاط خلوت و در واقع قوانین پوشاندن سقف حیاط خلوت یا سقف پاسیو برای شما صحبت کنیم و بگوییم که آیا برای پوشاندن سقف حیاط خلوت نیاز به کسب اجازه از همسایه ها و اهالی ساختمان و یا حتی شهرداری داریم یا خیر؟ پس اگر شما نیز این مشکل را دارید و این موضوع برایتان اهمیت زیادی دارد حتما در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت موشکافانه به آن بپردازیم و نقاط مبهم و تاریک آن را برای شما توضیح دهیم. امیدوارم که این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

قوانین شهرداری در مورد سقف حیاط خلوت

قوانین شهرداری درباره حیاط خلوت سقف پلی کربنات که به عنوان سقف های سبک یا کاذب شناخته می شوند، از لحاظ شهرداری منع قانونی نخواهند داشت ولی احداث سقف هایی با سازهایی از قبیل آجر، تیر آهن، گچ خاک که به سقف های حیاط خلوت سنگین معروف می باشند، از لحاظ شهرداری و قانون تملک آپارتمانها غير مجاز بوده و با شخص احداث کننده توسط شهرداری طبق قوانین شهرداری برخورد خواهد شد.
پوشش سقف پاسیو طبقه اول معمولا از سقف طبقه اول اجرا می گردد، نورگیری که در طبقه اول سقف پاسیو است در صورتی که در اختیار یکی از واحدها باشد و دیگر واحدها امکان عبور و مرور در آن را نداشته باشند اگر تا ارتفاع مجاز به صورتی که مزاحمتی برای طبقات بالای پاسیو ایجاد ننماید هیچگونه منع قانونی از طرف شهرداری نخواهد داشت.

سقف حیاط خلوت یا سقف پاسیو

پوشش سقف حیاط خلوت در بسیاری از خانه ها و به خصوص ساختمان ها برای طبقه های همکف، حیاط کوچکی را در پشت خانه می سازند که به آن حیاط خلوت یا پاسیو گفته می شود و اغلب مردم علاقه دارند که یک نورگیر سقفی برای سقف حیاط خلوت خود بسازند تا به طور کامل پوشیده  وهمچنین سایر اهالی ساختمان نتوانند که به داخل حیاط اشراف داشته باشند . اما این حرکت آنها معمولا یا از طرف همسایه ها و اهالی ساختمان دچار مشکل می شود و یا از طرف شهرداری این کار تخلف محسوب میگردد، چرا که اغلب حياط خلوت ساختمان ها مشاع بوده  و برای تمامی اهالی ساختمان در نظر گرفته شده است.

پوشش سقف حیاط خلوت و پاسیو
پوشش سقف حیاط خلوت و پاسیو

قوانین مسقف کردن حیاط خلوت

  • در ساختمان هایی که به سمت جنوب هستند باید حیاط خلوت در قسمتی باشد که از محل های عمومی جدا باشد .
  • اگر حیاط خلوت دو واحد، یکی است باید فاصله مشخص شده در حریم دیوار کشی مشخص گردد .
  • ایمنی و اجرای درست در اجرای اسکلت سقف بسیار مهم بوده و شرکت سازنده نورگیر ملزم به رعایت کلیه قوانین ساخت اسکلت های فلزی میباشد .
  • برای نصب سقف حیاط خلوت باید در نظر داشته باشید که پایه های نگهدارنده سقف را حتما و در قسمت های محکمی جوش بدهید تا استحکام خوبی داشته و از تخریب و ریزش آن جلوگیری گردد ، همچنین باید دریچه هایی را برای سقف قرار داده تا بتوانید در صورت لزوم تهویه هوا را برقرار کنید معمولا سقف های نورگیر نور و گرمای خورشید را عبور می دهند و فضا را مانند گلخانه گرم کنند.
نورگیر ، پوشش نورگیر حیاط خلوت
قوانین شهرداری برای پوشش سقف حیاط خلوت

استفاده از نورگیرهای متفاوت

نورگیرحبابی یکی از گزینه های مورد نظر برای افرادی است که می خواهند تا برای سقف پاسیو و یا سقف استخر های خود یک پوشش نورگیر طراحی کنند تا فضای استخر و پاسیو آنها روشن شود و نور به داخل نفوذ کند. نورگیر های حبابی ظاهر زیبایی داشته و به شدت مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است. از سقف کوپل برای استخر های ساخته شده در فضای باز ساختمان ها استفاده می شود که به علت ساختار گنبدی در فصول مختلف سال به خوبی عمل کرده و مطابق با میل افراد باعث خنک شدن و یا گرم تر شدن محیط داخل می شود.

مسقف کردن پاسیو حیاط خلوت و فواید آن

 استفاده بهینه از فضای پاسیو حیاط، حیاط خلوت بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از این محل میتوان به عنوان انباری یا حتی اتاق خواب کودک استفاده کرد. همچنین آبرو برای کل سقف ها در نظر گرفته می شود که مشتری می تواند به راحتی سقف را در صورت نیاز شستشو نماید. این نورگیرها قابلیت بازشو داشته  که برای گردش هوا بسیارمناسب میباشد .

شرکت پوشش پاسیو  با 15 سال  تجربه در زمینه تولید و و اجرای تخصصی انواع نورگیر سقفی و نورگیر حبابی میباشد. پرسنل متخصص شرکت پوشش پاسیو در سراسر ایران اجرا های مختلف اداشته و در حال حاضر پروژه مختلفی در حال انجام می باشد. کیفیت و جنس نورگیرهای تولدی این شرکت  از بهترین متریال وارداتی بوده ، همچنین طراحی های این شرکت بصورت کاملا رایگان قابل ارايه میباشد . جهت خرید و نصب سقف فضاهای مختلف و همچنین نصب بارانگیر و نورگیر با بهترین متریال و مناسب ترین قیمت با کارشناسان و مشاوران ما در همین صفحه در ارتباط باشید. کارشناسان شرکت پوشش پاسیو  آماده پاسخگویی به شما و ثبت سفارشات شما مشتریان عزیز میباشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.